SK|EN

Centrum informačných technológií

Fakulta managementu Univerzity Komenského v Bratislave

Nastavenie aplikácie MS Outlook

Pre viac informácií navštívte oficiálne stránky Microsoftu, kde nájdete prehľad a návody k aplikácii MS Outlook.

Windows MAC OS X

Videonávod - Nastavenie MS Outlook 2016

Možnosť č. 1 Možnosť č. 2

Pre pripojenie potrebujete Outlook klienta verzie 2007 alebo vyšší. Pre nainštalovanie najnovšej verzie postupujte podľa návodu. Otvorte aplikáciu MS Outlook a vpíšte vaše prihlasovacie meno v tvarej platnej emailovej adresy a kliknite na tlačidlo "Pripojiť".

Obrázok 1
Obrázok 1

Následne sa vám po konfigurácii klienta zobrazí prihlasovacie okno. Zadajte vaše prihlasovacie meno a heslo.

Obrázok 2
Obrázok 2

Všetko je úspešne nastavené. Potvrďte tlačidlom "OK" a automaticky prejdete do aplikácie MS Outlook. Pri prvom spustení je potrebné počkať niekoľko sekúnd alebo minúť kým sa aktualizujú všetky priečinky.

Obrázok 3
Obrázok 3

Nastavenie prebehne automaticky a stačí už len stlačiť tlačítko Dokončiť.

Pre pripojenie potrebujete Outlook klienta verzie 2007 alebo vyšší. Otvorte Ovládací panel (Štart - Ovládací panel) a kliknite na Užívateľské kontá alebo Užívateľské kontá a bezpečnosť rodiny (podľa typu inštalácie) a následne na Pošta. Prípadne v Ovládacom panely zadajte do vyhľadávania Pošta. Otvorí sa okno Pošta, kde zvoľte Pridať, zadajte meno profilu (napr. Fakulta managementu).

Obrázok 1
Obrázok 1

Obrázok 2
Obrázok 2

Poznámka: V prípade, že už nejaké profily máte, pridáte si nový cez Zobraziť profily a Pridať.

V okne Pridanie nového konta vyplňte Vaše meno, E-mailová adresa, prípadne Heslo a Znova zadajte heslo (ak ho nevyplníte, bude sa vás pýtať neskôr). A pokračujte tlačítkom Ďalej.

Obrázok 3
Obrázok 3

Nastavenie prebehne automaticky a stačí už len stlačiť tlačítko Dokončiť.

Obrázok 4
Obrázok 4

Teraz je aplikácia pripravená na používanie. Po spustení aplikácie Outlook budete vyzvaný na zadanie prihlasovacieho mena (email alias) a hesla (môžete si ho dať zapamätať).

Obrázok 5
Obrázok 5

Pre úspešné pripojenie budete potrebovať MS Outlook 2011 / 2016 pre Mac. Public Folders nie sú podporované v aplikácii MS Outlook pre Mac.
MS Outlook 2011 pre Mac nemá lokalizáciu v slovenskom jazyku. Odporúčame preto inštaláciu novšej verzie MS Outlook 2016. Viac o inštalácií MS Office v návode.

Spustite aplikáciu Microsoft Outlook. V položke Tools vyberte Accounts.

Obrázok 1
Obrázok 1

Ak je to prvý účet, ktorý vytvárate v MS Outlook-u, pod položkou Add an Account, kliknite na Exchange Account. Ak ste už mali nastavený e-mailový účet pre inú e-mailovú adresu v ľavom dolnom rohu kliknite na znak + tak, ako to môžete vidieť na obrázku nižšie, následne kliknite na položku Exchange...

Obrázok 2
Obrázok 2

V sekcii Enter your Exchange account information vyplňte všetky potrebné údaje. V podsekcii Authentication v položke Method sa uistite, že je zvolené User Name and Password. Ako User name vpíšte svojú celú e-mailovú adresu. Položka Configure automatically musí byť označená a potvrďte kliknutím na Add Account.

Obrázok 3
Obrázok 3

Po kliknutí na Add Account Outlook vykoná online vyhľadávanie, aby našiel potrebné nastavenia na serveri. Následne sa otvorí dialógové okno, ktoré vás požiada o povolenie servera nakonfigurovať vaše nastavenia - zvoľte Always use my response for this server a kliknite na Allow.

Obrázok 4
Obrázok 4

Ak je program Outlook schopný nastaviť váš účet, uvidíte vami nastavený účet v ľavom paneli dialógového okna. Ak je potrebné upraviť niektoré údaje môžete ich upraviť teraz. Po úprave môžete dialógové okno zatvoriť.

Obrázok 5
Obrázok 5

Môžete začať používať MS Outlook pre Mac OS X.

Obrázok 6
Obrázok 6